تبلیغات
پنتا - ۲۱ ژست حرفه‌ای برای عکاسی از مردان
 
پنتا
ریاضیات - نقاشی - سینما - ورزش - سلامت - مد و فشن - خرید اینترنتی
                                                        
درباره وبلاگ

سلام . بنده کیوان عباس زاده دانشجوی ارشد دانشگاه صنعتی شریف می باشم .علاقه مند به ریاضیات ، نقاشی و سینما و تیم رئال مادرید (البته اینم بگم که نمیشه تیم بارسلونا را دوست نداشت ). ورود شما به این وبلاگ را خوش آمد می گویم و امیدوارم از این وبلاگ لذت ببرید .
مدیر وبلاگ : کیوان عباس زاده اسک شهری
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
هاست لینوکس گوش پاکن برقی دفتر ترجمه IS

در ادامه پست‌هایی که قبلا در مورد ژست‌های حرفه‌ای برای عکاسی از کودکان  و عکس‌های گروهی  داشتیم می‌خواهیم ۲۱ ژست حرفه‌ای عکاسی از مردان را ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

نکته اولیه‌ای که در مورد عکاسی از مردان باید بدانید این است که شما نسبت به خانم‌ها تمایل کمتری برای گرفتن عکس‌ دارند. دانستن این نکته به شما کمک می‌کند تا در طول فرایند عکاسی طوری با آنها تعامل داشته باشید که احساس راحتی کرده و ژست‌های طبیعتی‌تر و بهتری بگیرند.

به عنوان یک مرد بهتر است هنگام عکس گرفتن ژست طبیعی خود را بگیرد و سپس سعی کنید ژست‌تان را متناسب با یکی از ژست‌های زیر اصلاح کنید. پس با هم نگاهی به ۲۱ ژست حرفه‌ای برای عکاسی از مردان می‌اندازیم:

ژست‌های عکاسی حرفه‌ای از مردان

۱. یک ژست بسیار ساده ولی عمومی برای عکاسی پرتره از یک مرد: یک قاب از بالاتنه با دستانی که جلوی سینه روی هم قفل کرده‌اید. در این ژست به دو نکته حواستان باشد: اول شانه‌ها باید کمی به عقب کشیده شوند و دوم اینکه ماهیچه‌های شکم‌تان را به سمت سینه خود داخل کشیده و نگه دارید.

 

۲. دست‌های قفل شده روی سینه در ژست‌های تمام قد بسیار خوب از آب در می‌آید. در این حالت یکی از پاهایتان را جلوی پای دیگر گذاشته و سعی کنید حالت راحتی به خود بگیرید. حالتی که در آن وزن بدن‌تان روی یک پا قرار گرفته و پای دیگر راحتی بیشتری دارد. در غیراین صورت به نظر می‌آید کمی نامتعادل ایستاده‌اید.

۳. یکی از متدوال‌ترین سوال‌هایی که شاید در هنگام عکس‌گرفتن از خود می‌پرسید این است که دست‌هایم را کجا قرار دهم. پاسخ بسیار ساده است. چهار جا را برای قرار دادن دست به خاطر بسپرید (یا ترکیبی از آنها را با دو دست): ۱-آویزان در دو طرف بدن ۲- روی کمر ۳- در جیب‌ها ۴-هر دوست قفل شده روی هم در سینه. فراموش نکنید دست‌هایتان در هر حالی باید راحت باشند یعنی هیچ فشار و گرفتگی روی دست‌ها وجود نداشته باشد مگر اینکه بخواهید قدرت عضلات خود را نمایش دهید.

 

۴- یک ژست راحت وقتی مستقیم روبروی دوربین ایستاده‌اید. مردان به طور طبیعی همیشه هنگام گرفتن عکس با دست‌های‌شان مشکل دارند. یک راه حل ساده وقتی دقیقا جلوی دوربین ایستاده‌اید این است که آنها را به طور کامل یا نیمه در جیب‌تان قرار داده و حالت راحتی به خود بگیرید.

 

۵- با کمی تغییر ژست قبلی می‌توانید حرفه‌ای‌تر به نظر آیید. کافی است اگر لباسی دارید آن را روی شانه‌های خود انداخته و با یک دست بگیرید. شصت (یا همه) دست دیگر را در جیب‌تان گذاشته و یکی از پاهای‌تان را جلو قرار دهید. در هر حال یادتان نرود وزن‌تان را به طور طبیعی و راحت روی پاهای‌تان بندازید.

۶- هنگام نشستن روی یک صندلی، یکی از پاهای‌تان را روی دیگری انداخته و دست‌تان را به صورت راحت روی سینه یا پاهای‌تان قرار دهید. از عکاس بخواهید زاویه دوربین را کمی از بالا تنظیم کند.

۷- تکیه دادن به دیوار و قرار دادن دست‌ها و پاها در یک محل راحت، یک ژست عالی برای گرفتن عکس تمام قد است.

۸- تکیه از بغل به دیوار و قفل کردن دستان روی سینه و قرار دادن پاها به صورت ضرب‌دری در حالی که وزن‌تان را روی پای صاف انداخته‌اید یک ژست هم رسمی و هم غیررسمی بسیار حرفه‌ای می‌تواند باشد. لبخند یادتان نرود.

۹- یک ژست بسیار ساده رسمی. چیزی مانند لپ‌تاب، کتاب یا... که نشان‌دهنده موقعیت کاری یا اجتماعی شماست در یک دست گرفته و مستقیم به دوربین نگاه کنید.

 

۱۰- برخلاف باور عموم، گرفتن عکس وقتی که به طور نصفه روی یک میز نشسته یا تکیه داده‌اید، می‌تواند عکس زیبایی را خلق کند. این ژست برای گرفتن یک عکس رسمی مناسبت نیست.

۱۱- یک ژست ساده برای وقتی که پشت یک میز نشسته‌اید. دستان خود را روی میز گذاشته و خیلی راحت به آن‌ها تکیه دهید. قرار دادن عناصری روی میز می‌توان نشان‌گر موقعیت کاری و اجتماعی شما باشد.

۱۲- با تغییر کمی در ژست قبلی می‌توانید یک عکس پرتره رسمی‌تر بگیرید.

۱۳- برای نمایش محیط کار زاویه‌های متفاوتی مانند پشت میز کار را امتحان کنید. عناصر اضافی را از پس‌زمینه حذف کنید تا یک عکس تقریبا رسمی ولی راحت و حرفه‌ای ثبت شود.

۱۴- به میز تکیه داده و دست‌های‌تان را روی هم بیندازید. از عکاس بخواهید یک زوایه غیرمستقیم و کمی از بالا را برای عکاسی انتخاب کند. با قرار دادن اشیای مرتبط روی میز می‌توانید موقعیت کاری و حرفه‌ای خود را نمایش دهید.

۱۵- تکیه نصفه و نیمه به یک صندلی به خصوص برای کسانی که می‌خواهند در محیط کار خود حرفه‌ای و خلاق به نظر آیند بسیار مناسب است. سعی کنید راحت باشید و مکان مناسبی را برای پاها و دست‌های‌تان انتخاب کنید.

۱۶- نشستن و تکیه دادن راحت روی صندلی در حالی که یک پای سمت دوربین را روی پای دیگر انداخته و کمی نسبت به دوربین زاویه گرفته‌اید، موقعیت قدرتمندی را برای شما به عنوان یک مرد نمایش می‌دهد.

۱۷- یک ژست بسیار ساده ولی جذاب برای وقتی که روی زمین راحت نشسته‌اید. از عکاس بخواهید زوایا و فاصله‌های مختلفی را امتحان کند.

۱۸- یک ژست راحت دیگر وقتی روی زمین و به خصوص در فضا باز نشسته‌اید. سعی کنید از پس‌زمینه‌های طبیعی برای چنین عکسی استفاده کنید.

۱۹- یک ژست راحت و عادی دیگر برای وقتی که روی زمین نشسته و می‌خواهید به دوردست خیره شوید.

۲۰- یک ژست کاملا غیررسمی برای وقتی که روی زمین نشسته و به دیوار، درخت یا چیز محکم دیگری تکیه داده‌اید. به محل قرارگیری دست‌ها و پاها دقت کنید.

۲۱- در نهایت از اینکه عکسی از نزدیک از شما گرفته شود نترسید. به جایی غیر از دوربین نگاه کرده و دست‌های‌تان را تکیه‌گاه کنید. لبخند آرامی بزنید انگار به ماجرایی شیرین گوش می‌دهید.

 

در نهایت توجه به چند نکته ضروری است:

 • در هر حال وضعیت عادی و طبیعی به خود گرفته و سعی کنید راحت باشید. هر گونه فشار و گرفتگی در عضلات و یا عدم تعادل وزنی به خوبی در عکس نشان داده شده و نتیجه را بد می‌کند.
 • حالت چهره، نگاه و لبخند خود را با توجه به محیط پیرامون و سناریوی عکاسی که در ذهن دارید تنظیم کنید. لزوما لبخند هر جایی و برای هر ژستی مناسب نیست از طرفی بعضی ژست‌ها هم بدون لبخند بسیار نصنعی به نظر می‌آید.
 • به جزئیات دقت کنید. لباس‌تان، تاخوردگی یقه یا چروک روی شلوار به راحتی می‌تواند تاثیر زیادی روی عکس نهایی داشته باشد.
 • پس‌زمینه و اشیای دیگری که در عکس کنار شما قرار می‌گیرند نشان‌دهنده موقعیت شما هستند. آنها را با دقت انتخاب کنید و تا حد ممکن سادگی را در هر حال رعایت کنید.
 • هرگز سعی نکنید یک ژست را به صورت تصنعی نمایش دهید. اگر با ژستی راحت نیستید هرگز برای دوربین نقش بازی نکنید. خودتان باشید. قطعا از نتیجه راضی‌تر خواهید بود.
 • عکس‌های مورد علاقه خود را چاپ کنید .هرگز از اینکه عکس خود را روی ماگدر محل کار یا روی شاسی در خانه، چاپ کنید خجالت نکشید. این اعتمادبه نفش شما را نشان می‌دهد.

منبع : axprint.com
نوع مطلب : خواندنی و جالب، عکس، 
برچسب ها : عکس، عکاسی، عکاسی حرفه ای، عکاسی از مردان، ژست عکاسی، ژست های عکاسی، ژست حرفه‌ای برای عکاسی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 27 آبان 1397 11:25 ب.ظ
i operate a small computer shop at home and most customers enjoy playing online games;;
جمعه 25 آبان 1397 01:48 ب.ظ
After checking out a handful of the articles on your web page, I really appreciate your technique of blogging. I book marked it to my bookmark website list and will be checking back in the near future. Please visit my web site too and let me know what you think.
پنجشنبه 24 آبان 1397 05:36 ب.ظ
What's up to every one, it's truly a good for me to visit this web site, it
contains useful Information.
پنجشنبه 24 آبان 1397 04:20 ق.ظ
i was just browsing along and came upon your website. just wantd to say great job and this post really helped me.
دوشنبه 21 آبان 1397 02:48 ق.ظ
If you wish for to get a great deal from this paragraph then you
have to apply these strategies to your won website.
جمعه 18 آبان 1397 11:01 ق.ظ
Did you know that it’s possible to get rich without doing any work at all?
You can make thousands of dollars while you sleep. Does that sound too good to be true?
If it does, it’s because you haven’t watched this video.
Click here http://kudoflow.com/4MnD and watch it.
You’ll be amazed by this guy’s story.
جمعه 18 آبان 1397 04:46 ق.ظ
Lovely just what I was looking for. Thanks to the author for taking
his clock time on this one.
پنجشنبه 17 آبان 1397 10:01 ق.ظ
Hey there, You have done a fantastic job. I'll certainly digg it and personally recommend to my friends. I am sure they'll be benefited from this site.
شنبه 12 آبان 1397 02:41 ب.ظ
Since the admin of this website is working, no hesitation very soon it will be famous, due to its feature contents.
پنجشنبه 10 آبان 1397 05:02 ق.ظ
Thanks for one's marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you might be a great author.I will make certain to bookmark your blog and may come back later in life. I want to encourage that you continue your great work, have a nice evening!
سه شنبه 8 آبان 1397 01:09 ب.ظ
I think what you composed made a ton of sense. However, what about this?
suppose you were to create a awesome post title?
I mean, I don't wish to tell you how to run your blog, but what
if you added something that grabbed folk's attention? I mean پنتا
- ۲۱ ژست حرفه‌ای برای عکاسی از
مردان is kinda boring. You ought to look at Yahoo's home page and note how they write news titles to grab people
to click. You might add a video or a pic or two to grab people interested about everything've written. Just my opinion, it might
bring your blog a little livelier.
سه شنبه 8 آبان 1397 12:21 ب.ظ
I all the time used to read piece of writing in news papers
but now as I am a user of internet thus from now I am using net for articles, thanks to web.
سه شنبه 8 آبان 1397 11:48 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my
own weblog and was curious what all is needed to get set up?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very web savvy so I'm not 100% certain. Any
tips or advice would be greatly appreciated.

Thank you
سه شنبه 8 آبان 1397 07:37 ق.ظ
It is the best time to make some plans for the future and it's time to be happy.

I've read this post and if I could I wish to suggest you
few interesting things or suggestions. Perhaps you could write next articles referring to this article.

I wish to read even more things about it!
سه شنبه 8 آبان 1397 06:53 ق.ظ
Informative article, just what I wanted to find.
دوشنبه 7 آبان 1397 06:33 ق.ظ
I blog quite often and I seriously thank you for your information. The article has really peaked my interest.
I will bokok mzrk your site and keep checking for new
information abolut once a week. I opted in for your RSS feed
as well.
یکشنبه 6 آبان 1397 06:12 ق.ظ
What's up, I log onn to your new stuff regularly.
Your humpristic style is witty, keep it up!
جمعه 4 آبان 1397 08:31 ب.ظ
Nice post. I used to be checking constantly this blog and I am inspired!
Extremely helpful info specifically the ultimate section :) I handle such info a lot.
I was seeking this certain info for a very long time.
Thanks and best of luck.
پنجشنبه 3 آبان 1397 09:08 ق.ظ
It's nearly impossible to find educated people in this particular subject, however, you sound like you know what you're talking about!
Thanks
پنجشنبه 3 آبان 1397 06:03 ق.ظ
Hello just wanted to give you a quick heads up.

The words in your content seem to be running off
the screen in Chrome. I'm not sure if this is a format
issue or something to do with internet browser compatibility but I thought I'd post to
let you know. The style and design look great though!
Hope you get the issue fixed soon. Many thanks
پنجشنبه 3 آبان 1397 06:01 ق.ظ
Wonderful goods from you, man. I've understand
your stuff previous to and you're just extremely excellent.
I actually like what you have acquired here, certainly
like what you're saying and the way in which you say it.
You make it enjoyable and you still take care of to keep it wise.
I can not wait to read much more from you. This
is really a wonderful website.
پنجشنبه 3 آبان 1397 05:06 ق.ظ
Hello everyone, it's my first pay a quick visit at this
site, and piece of writing is truly fruitful
in favor of me, keep up posting such posts.
پنجشنبه 3 آبان 1397 12:26 ق.ظ
Admiring the commitment you put into your site and in depth information you
present. It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same old rehashed material.
Great read! I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
چهارشنبه 2 آبان 1397 01:10 ق.ظ
Thanks for your personal marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you will be
a great author.I will be sure to bookmark your blog and will often come back in the foreseeable future.
I want to encourage you to definitely continue your great posts, have a nice holiday
weekend!
سه شنبه 1 آبان 1397 09:13 ق.ظ
Heya i'm for the primary time here. I came across
this board and I find It truly helpful & it helped me out much.
I'm hoping to provide one thing back and aid others like you helped me.
چهارشنبه 25 مهر 1397 02:08 ب.ظ
Does your blog have a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd
like to send you an e-mail. I've got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over
time.
چهارشنبه 25 مهر 1397 01:40 ق.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get
three emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
Bless you!
جمعه 20 مهر 1397 03:41 ق.ظ

Thanks a lot! Ample content.

buy generic levitra buy levitra 10mg levitra prices levitra online levitra 10 mg prezzo buy levitra online levitra 20mg buy levitra 20 mg buy levitra generic vardenafil
جمعه 20 مهر 1397 03:19 ق.ظ
I'd like to thank you for the efforts you've put in penning this
blog. I'm hoping to check out the same high-grade blog posts from you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has
inspired me to get my own blog now ;)
چهارشنبه 18 مهر 1397 12:45 ب.ظ
Hey there outstanding website! Does running a blog similar
to this take a large amount of work? I've virtually no expertise in programming but I had been hoping to start my own blog
in the near future. Anyway, if you have any recommendations or tips for new blog owners please share.
I know this is off topic nevertheless I simply wanted to ask.
Many thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
 
   
http://keyvan1371.eshopfa.net/Template/1/Images/Banner/535.jpg

Varzesh3.com ورزش سه


IranSkin go Up

mouse code

كد ماوس

Bahar-20

کد پرواز پرندگان